Terapia psychologiczna to forma popularnej pomocy, która jest wskazana w naprawdę wielu przypadkach. Nie sposób…
Okrągłe hale namiotowe
Okrągłe hale namiotowe. Właściciele różnego rodzaju zakładów produkcyjnych poszukują sposobu na jak najszybsze i najbardziej ekonomiczne wzniesienie siedziby swoich firm. W takim przypadku tradycyjne budynki raczej się nie sprawdzą, ze względu na duży koszt takiej inwestycji oraz konieczność uzyskania wielu pozwoleń. Dlatego nowoczesne hale produkcyjne są często rozlokowane w halach namiotowych.
Zalety hal namiotowych w przemyśle
Jest kilka powodów decydujących o tym, że tradycyjne, murowane lub też drewniane budynki, nie sprawdzają się w zastosowaniach przemysłowych. Głównym powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że hale produkcyjne, czy też magazyny różnych firm, muszą znajdować się w budynkach o bardzo dużych rozmiarach. Wybudowanie takiego budynku tradycyjnymi metodami trwałoby bardzo długo, dodatkowo, wymagałoby to uzyskania wielu różnych pozwoleń od miejscowego urzędu. Właśnie z tego względu od pewnego czasu, właściciele takich firm decydują się na budowę hal namiotowych, zamiast tych tradycyjnych budynków. Głównym kryterium, który decyduje o tym jest fakt, że budowa takiej hali trwa zdecydowanie krócej, niż porównywalnego budynku murowanego. Jest to bardzo duża zaleta w szczególności dla tych firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność – zależy im zazwyczaj na jak najszybszym rozpoczęciu produkcji. Nie bez znaczenia jest również fakt, że hale namiotowe według prawa budowlanego traktowane są jak budynki o zastosowaniu tymczasowym. Z tego też względu, mimo ich bardzo dużych rozmiarów ich budowa nie jest obarczona tak dużymi restrykcjami, jak w przypadku dużych hal murowanych. Co więcej, nie trzeba się starać o uzyskania tak licznych pozwoleń, jak to jest w przypadku chęci wybudowania budynku tradycyjnego. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie powinno dziwić, że obecnie przedsiębiorcy decydują się na wznoszenie takich właśnie budynków, które mają służyć jako ich siedziby. Co ciekawe, hale takie, o ile zostaną wybudowane we właściwy sposób, nie odbiegają swoją wytrzymałością od budynków tradycyjnych.
Czy okrągłe hale namiotowe są wytrzymałe?
Część przedsiębiorców obawia się stosowania hal namiotowych jako głównej siedziby ich firm. Obawiają się oni przede wszystkim, że tak wzniesione obiekty będą zbyt mało odporne, w szczególności na niekorzystne warunki atmosferyczne – przebywanie w nich mogłoby być więc w pewnych sytuacjach niebezpieczne. Jest to jednak nieprawda, gdyż obecnie do wznoszenia takich hal wykorzystywane są bardzo odporne materiały. Konstrukcja nośna takiej hali jest zazwyczaj stworzona z lekkiego, anodowanego aluminium które jest w stu procentach odporne na korozję. Szkielet takiej hali jest w stanie wytrzymywać bardzo duże ciężary, również te związane z ciężarem zalegającego mokrego śniegu na dachu takiej hali. Budynek taki jest w stanie znacznie lepiej rozkładać ciężar śniegu, niż płaski dach hali stworzonej ze stali, czy też hali murowanej, dlatego też przebywanie w niej jest znacznie bezpieczniejsze. Hala namiotowa zapewnia także odpowiedni poziom ochrony przed wilgocią, wichrem, czy też opadami gradu. Plandeka nowoczesnych hal namiotowych jest bowiem stworzona z PCV, czyli tworzywa, które jest wyjątkowo odporne na przypadkowe rozdarcia. Tego rodzaju pokrycie hali zapewnia także odpowiednią ochronę przed nagrzewaniem się wnętrza budynku, znacznie lepszą niż jest to w przypadku pokryć dachowych z blachy. Praca w takiej hali w czasie fali upałów okazuje się być znacznie bardziej komfortowa. Co ciekawe, mimo tak dużej wytrzymałości hal namiotowych przemysłowych, ich budowa trwa nie więcej niż kilka – kilkanaście godzin, co jest zależne od rozmiaru takiej hali. Co więcej, po postawieniu takiej hali można praktycznie do razu z niej korzystać, nie jest konieczne odczekanie określonego czasu, jak to jest w przypadku budynku murowanego po pracach wykończeniowych. Hale namiotowe mogą być konstrukcją otwartą, to jest nie być podzieloną na różne pomieszczenia, ale można dostosować ich budowę do wymagań konkretnego przedsiębiorstwa.
Zastosowania hal namiotowych
Zalety hal namiotowych powodują, że są nimi zainteresowane różne firmy, działające w zupełnie różnych branżach. Przede wszystkim jednak z takich hal korzystają przedsiębiorstwa produkcyjne, gdyż duże ilości używanego sprzętu wymagają duże przestrzeni od ich siedziby. Oprócz tego, na takie hale decydują się także różnego rodzaju przedsiębiorstwa, których działalność uzależniona jest od utrzymywania dużych obszarowo magazynów, czy też hal przeładunkowych. Bardzo często w takich halach odbywają się również różnego rodzaju konferencje, targi, czy też spotkania naukowe. Dosyć często na budowę takich właśnie hal decydują się również placówki pocztowe, które lokują w nich sortownie przesyłek, czy też punkty dystrybucji paczek jak również listów. Jak wiec widać w obecnych czasach zastosowania takich hal są bardzo szerokie i z pewnością odgrywają one bardzo ważną rolę w przemyśle, ale nie tylko. Półotwarte hale tego typu są również wykorzystywane do zabezpieczania maszyn rolniczych przed deszczem, czy też śniegiem.