Niektóre dzieci wymagają rehabilitacji już kilka tygodni po tym, jak przyjdą na świat. Na szczęście…
Stomatolog Szczecin
Stomatolog Szczecin: protezy, jak i implanty stomatologiczne, to metody radzenia sobie z utratą zębów. Trzeba zdawać sobie sprawę, iż między implantami, a nieco bardziej popularnymi protezami, istnieje sporo różniących je kwestii. Różnice te postaramy się opisać poniżej. Poza tym, przedstawimy co najmniej kilka ważnych kwestii związanych z implantami, które jeszcze do niedawna były uznawane za niezbyt ekonomiczne i raczej trudno dostępne. Tymczasem dzisiaj coraz większa ilość pacjentów, decyduje się właśnie na poddanie zabiegowi implantacji.
Implanty i protezy – istotne różnice
Braki w zakresie uzębienia, mogą utrudniać nam mówienie, spowodować zmiany w mimice, jak również doprowadzić do mocnych bólów głowy. Natomiast braki w uzębieniu o charakterze długotrwałym, mogą przyczyniać się do znaku kości. Między innymi z tego względu, osoby zmagające się z brakami w uzębieniu, zdecydowane są na zakładanie protez albo implantów stomatologicznych.
Proteza jest elementem, który zakłada się na dziąsła celem uzupełnienia braków w uzębieniu. Są to elementy wykonywane z akrylu albo porcelany. Nakładanie protez wykonuje się z zastosowaniem specjalnych mocujących kremów albo można oprzeć je na konstrukcji metalowej.
W wypadku implantów, elementy mające zastępować uzębienie, wkręca się w kości szczęki albo w żuchwę. Dzięki temu, implanty zastępują nie tylko zęby, ale również spełniają rolę korzeni zębowych. Implanty wykonuje się z tytanu, który nie jest szkodliwy dla organizmu. Nierzadko, możemy się także spotkać z cyrkonowymi implantami, które wykazują dużą biokompatybilność.
Co należy wiedzieć na temat implantów?
W większości sytuacji, implanty zębowe https://doboszimplanty.pl/ bardzo dobrze się przyjmują i zostają poprawnie zintegrowane z kością, za sprawą czego mogą służyć dożywotnio. Jednakże należy zauważyć, iż nie każda osoba zakwalifikuje się do założenia implantów. Zanim rozpocznie się zabieg, pacjent musi przejść kwalifikacje, która polega głównie na zrobieniu zdjęcia rentgenowskiego i skonsultowaniu się z lekarzem stomatologiem w Szczecinie. Najczęstszymi przeciwwskazaniami, będą: różnego typu schorzenia, młody wiek, albo ciąża. Samo przeprowadzenie implantacji, nie oznacza jeszcze sukcesu. Niezwykle istotne jest zachowanie właściwej higieny w jamie ustnej.
Implanty stomatologiczne – rodzaje
Wyróżnić możemy kilka typów zębowych implantów. Lekarz zdecyduje, jaki rodzaj będzie dla nas najlepszy. Wybór zależeć będzie od: liczby implantów, kształtu kości i odległości pomiędzy poszczególnymi zębami, które ułożone są po sąsiedzku z luką po straconym zębie.
- implanty z tytanu – odznaczają się sporą stabilnością, trwałością oraz wytrzymałością. Mają kształt śruby albo walca,
- implanty cyrkonowe – wykonuje się z tlenku cyrkonu, mają barwę kości słoniowej, przypominającej kolor kostnej tkanki, są odporne na uszkodzenia i trwałe.
Jakie zalety mają implanty cyrkonowe?
- przeznaczone dla osób mających alergie,
- są odporne na działanie kwaśnych substancji,
- nie są wrażliwe na zmiany temperatury w jamie ustnej,
- płytka nazębna i bakterie, osadzają się na nich bardzo powoli.
Jakie wady mają implanty cyrkonowe?
- są trudno dostępne – niewiele spośród gabinetów dentystycznych oferuje tego typu usługi,
- są drogie – ich cena jest zwykle wyższa, aniżeli tytanowych.
Implanty zębowe, można także podzielić według miejsca ich umieszczenia:
- implanty śródkostne – wprowadza się je chirurgicznie w kość szczęki,
- implanty podokostnowe – umieszcza się je pod okostną (między dziąsłem a kością),
- implanty endodontyczne – wprowadza się je w zdrowe uzębienie; są konieczne w wypadku wydłużania korzeni poluzowanych zębów albo stabilizacji.
Implanty, można również podzielić z uwagi na czas ich zakładania. I tak wyróżniamy jednofazowe i dwufazowe implanty. Te pierwsze, zakłada się już w czasie jednej wizyty u stomatologa, zaś drugie wymagać będą co najmniej kilku spotkań ze stomatologiem.
Zakładanie implantów zębowych – jakie mogą być wskazania i przeciwwskazania?
Schorzenia takie, jak paradontoza czy też osteoporoza, mogą prowadzić do odrzucania implantów stomatologicznych u pacjenta. Zabiegów tych, nie wykonuje się u pacjentów chorujących na cukrzycę, bruksizm (tarcie zębami o siebie, co zwykle występuje w porze nocnej), schorzenia psychiczne, jak również u tych osób, które cierpią na schorzenia odpowiedzialne za wyniszczenie organizmu: narkomanię, nowotwory, AIDS czy alkoholizm. Implantów nie zakłada się także kobietom będącym w ciąży, zbyt młodym pacjentom (z uwagi na proces rozwijania się układu kostnego), jak i osobom z budową szczęki uniemożliwiającą właściwe przeprowadzenie zabiegu.
Leczenie implantologiczne https://www.polgloss.pl/stomatolog-szczecin/, będzie wskazane u osób, u których występuje brak pojedynczych zębów, jak i zupełne bezzębie. Wszczepianie implantów, zapobiega bezpośrednio zanikowi kości, który może doprowadzić do częstych bóli głowy, przykurczy mięśniowych, zaburzeń zgrzytu, czy też zmian w zakresie kształtu twarzy. Implanty stanowią o wiele bardziej komfortowe rozwiązanie, aniżeli protezy.
Dobosz Implanty Zębów |
aleja Piastów 3 |
70-325 Szczecin |
+48 91 485 02 74 |
www.doboszimplanty.pl |