Konferencja to znacznie bardziej złożone wydarzenie niż wykład ze względu na dużą liczbę elementów składowych,…
Jak zorganizować przeprowadzkę?
Przeprowadzka to zazwyczaj stresujący proces dla większości z nas. Wydarzeniu zwykle towarzyszy chaos i zamieszanie. Jak zorganizować przeprowadzkę? Sprawić, by działał szybko, sprawnie i bez nieuniknionych pozytywnych niespodzianek? Zobaczmy, jak łatwo można ograniczyć straty i zredukować stres, planując przeprowadzkę do nowego miejsca.
Gdzie zacząć?
Po pierwsze, nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. To pierwsza złota zasada. Przeprowadzka powinna być starannie zaplanowana i dopracowana w każdym, nawet najmniejszym szczególe. Mądre planowanie i podział zadań przyniesie spokój i pewność, że wszystko zakończy się szybko i gładko. Zaczynamy od zaplanowania dokładnego terminu przeprowadzki. Terminy pozwolą Ci podzielić zadania na etapy. Pozwala również wstępnie zamówić ekipę przeprowadzkową na konkretny termin, która profesjonalnie zajmie się transportem sprzętu i dobytku. Terminy są również ważne, jeśli zdecydujemy się pomóc przyjacielowi, ponieważ bez wcześniejszego zaplanowania i powiadomienia grupy pomocy może się nagle okazać, że któregoś dnia żaden ze znajomych nie jest dostępny do pomocy.
Dostawa akcesoriów do pakowania
Gdy jesteś w mieście, udaj się do większych sklepów i rynków i poproś o różne skrzynie. Im wiecej tym lepiej. Małe i duże, ale nie za duże, ponieważ duże pudełko pełne przedmiotów może nie utrzymać ciężaru podczas przeprowadzek i katastrof. Etui można złożyć i umieścić w miejscu, w którym nie będzie przeszkadzać. Oprócz pudeł będziemy potrzebować dużych, wytrzymałych worków na śmieci, do których można również włożyć różne rzeczy. Dodatkowo szeroka taśma uszczelniająca etui, sznurek spinający torbę, a folia bąbelkowa chroni urządzenie przed uszkodzeniem. Oznaczenia pomogą również opisać skrzynie, abyś mógł je ostatecznie otworzyć bez niepotrzebnego zamieszania.
Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy
Nie znamy zmiany miejsca zamieszkania z poprzedniego dnia. Zwykle znamy dni, a nawet tygodnie naprzód. To dobra wiadomość, ponieważ mamy czas, aby powoli przygotowywać się do przeprowadzki. Przygotowanie obejmuje generalne sprzątanie, sprawdzenie szaf i szafek w celu usunięcia zbędnych rzeczy. Jeśli coś nadal działa, ale wiemy, że już więcej tego nie użyjemy, można to wysłać do pobliskiego sierocińca lub ośrodka pomocy biednym. Wiemy, że rzeczy, których nie potrzebujesz do przeprowadzki, możesz teraz zapakować w pudła i torby, gdzie nie będą przeszkadzać. To także dobry czas na jedzenie z lodówki i szafek.
Podział obowiązków
Jeśli odpowiednio podzielimy pracę, oszczędzimy sobie wielu stresów i pracy. Załóżmy, że mamy do czynienia z rodziną z dziećmi i niewielką grupą znajomych. Podział obowiązków może wyglądać następująco:
-
Nad całym procesem czuwała mama, która wraz z koleżankami sprzątała zastawę stołową i przybory kuchenne.
- Tata demontuje, zabezpiecza i pakuje kable, przewody, RTV i AGD,
- Dzieci pod okiem przyjaciół zbierają zabawki i rzeczy w pokoju,
- Reszta przyjaciół jest odpowiedzialna za opróżnienie pozostałych pokoi i spakowanie się.
Pamiętaj, aby dokładnie opisać pudełko markerem, po otwarciu pudełka łatwiej będzie znaleźć to, czego potrzebujesz.
Musi mieć rzeczy „pod ręką”
Oczywiście każda kabina wyposażona jest w walizkę, a nawet małą kabinę, z pewnością pomieści najpotrzebniejsze rzeczy. Mówimy o tym, czego potrzebujesz na pierwszy dzień po przeprowadzce. Nie mogłem znaleźć szczoteczki do zębów ani piżamy w stosie pudeł. Zapakuj najpotrzebniejsze rzeczy do jednej walizki, aby zapewnić sobie wygodę i komfortową pracę następnego dnia po przeprowadzce. Najlepiej zapakowane w walizkę:
- kosmetyki do higieny i makijażu,
- szczoteczka i pasta do zębów,
- piżama i ubranie na zmianę,
- ładowarka,
- talerze, kubki i sztućce,
- czajnik elektryczny,
- papier toaletowy i ręczniki papierowe,
- kawa, herbata, cukier,
- suchy prowiant.
Pakiet
Na koniec kilka pomocnych wskazówek dotyczących pakowania przedmiotów i sprzętu, ponieważ należy dołożyć wszelkich starań, aby zminimalizować uszkodzenia.
- Lepiej jest zapakować ciężkie przedmioty do kilku małych pudeł niż do jednego dużego.
- Możesz użyć ręczników, pościeli i ściereczek do ochrony naczyń kuchennych.
- Delikatne przedmioty można zawijać w odzież.
- Uporządkuj swoje ubrania na wieszakach i rozpakuj je łatwiej.
- Oznacz kartony zgodnie z ich zawartością.
- Delikatny sprzęt, taki jak laptopy, komputery, sprzęt hi-fi, telewizory, konsole do gier i inny sprzęt elektroniczny należy zabezpieczyć folią bąbelkową przed umieszczeniem w pudełkach z napisem „UWAGA”.
- Szanuj przestrzeń – wypełniaj pudła i torby po brzegi.
- Dobrze jest utrzymywać porządek, odkładając odkurzacze, mopy i mokre szmaty na koniec.