Konkurencje

W trakcie

V Międzynarodowych Zawodów Robotów ROBO~motion

konstruktorzy będą mogli rywalizować w aż 12 konkurencjach.

Line Follower

Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy podział robotów wyścigowych Line Follower na dwie grupy - roboty wyposażone w turbiny i bez turbin. Dzięki temu każdy ma szansę wygrać i w ten sposób zacieramy różnicę między rozwiązaniami amatorskimi a profesjonalnymi. Do tego proponujemy trasę z przeszkodami, która budzi największe emocje - przeszkoda na trasie, skrzyżowania, odwrócone kolory, nagła przerwa... to utrudnienia, którym będą musieli stawić czoło nasi zawodnicy.
Po raz drugi z rzędu przeprowadzimy również widowiskową konkurencję Line Follower Drag.

Wszystkie kategorie sumo robotów

Drodzy Państwo, będziecie świadkami walk robotów i to poczynając od tych najmniejszych wojowników mieszczących się w sześcianie o krawędzi 2,5 cm i ważących zaledwie 25g po prawdziwe bestie ważące do 3kg i mierzących maksymalnie 20cm na każdym boku. Wygrywa ten robot, który jako pierwszy zepchnie przeciwnika poza obszar walki.

Micromouse

"Mysz" w labiryncie musi nieco pogłówkować, aby znaleźć właściwą drogę do celu. Sami Państwo zobaczcie walkę robotów na skomplikowane algorytmy przeszukiwania labiryntu. Liczy się jak najkrótszy czas dotarcia do celu, ale żeby to osiągnąć robot sam musi wybrać najlepszą dla niego drogę - może najszybszą, może najkrótszą? Labirynt konkursowy będzie miał wymiary 9x9 pól, a testowy, dostępny w strefie serwisowej 5x7.

Freestyle

Tutaj zostawiamy konstruktorom zupełną dowolność. Wierzymy, że będą to zaawansowane i pomysłowe roboty. Najczęściej w tej kategorii spotyka się roboty kroczące, latające i manipulatory.


Informacje dodatkowe

 • W trakcie zawodów do wypożyczenia będzie ok. 40 modułów startowych (standard wiedeński - zgodne z http://p1r.se/startmodule). W każdej strefie serwisowej będzie dostępny przynajmniej 1 moduł i pilot przeznaczony do testów. Nie będziemy prowadzić sprzedaży modułów.

 • Roboty w każdej kategorii typu sumo będą ustawiane plecami do siebie, w przeciwnych ćwiartkach ringu.

 • Podłoże tras do konkurencji LF będzie wykonane jak co roku z płyt HDF.

 • W konkurencji Line Follower Enhanced roboty będą musiały pokonać niestandardową przeszkodę (informacje wkrótce)

 • Międzynarodowe Zawody Robotów ROBO~motion są członkiem Polskiej Unii Robotyki Turniejowej. Biorąc udział w zawodach w Rzeszowie zdobywasz punkty do ogólnopolskiej klasyfikacji. Takich zawodów w Polsce jest tylko 6 - chcąc walczyć o czołowe miejsca w klasyfikacji całego sezonu nie przegap zawodów w Rzeszowie! Regulaminy konkurencji LF Standard, LF Turbo, Sumo, Minisumo, Microsumo, Nanosumo, Micromouse oraz Freestyle są zgodne z postanowieniami Polskiej Unii Robotyki Turniejowej. Masz pewność, że takie same regulaminy są na zawodach w Łodzi, Warszawie, Opolu, Poznaniu i Gdańsku.


  Regulaminy konkurencji zgodnych z PURT
  Line Follower Standard (roboty bez turbin)
  regulamin
  Line Follower Turbo (roboty turbinowe)
  Sumo
  Minisumo
  Microsumo
  Nanosumo
  Micromouse
  regulamin
  Freestyle
  regulamin
  Regulaminy pozostałych konkurencji - nie precyzowanych w PURT
  Line Follower Drag
  Line Follower Enhanced
  Minisumo Deathmatch
  LEGO Sumo

  Organizatorzy


  Sponsorzy Złoci
  Sponsorzy Srebrni
  Sponsorzy Brązowi
  Sponsorzy
  Partnerzy
  Patroni medialni

  Tytuł najlepiej zorganizowanych
  zawodów w Polsce wg czytelników:

  -->