Wskazówki dojazdu

Miejsce wydarzenia
Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza, al. Powstańców Warszawy 12 (bud. V)

Dojazd samochodem


Możliwy jest już dojazd do Rzeszowa autostradą A4 na całej długości, począwszy od granicy polsko-niemieckiej. Odcinek Kraków-Rzeszów jest bezpłatny.Wariant omijający centrum miasta

Osoby jadące z zachodniego kierunku (Kraków, Katowice, Opole, Wrocław)
mogą zjechać z autostrady na drogę ekspresową S19 na węźle Rzeszów-Zachód. Z drogi S19 należy zjechać na następnym węźle Rzeszów-Świlcza. Wyjadą Państwo na ul. Krakowską (przedmieścia Rzeszowa). Następnie należy kierować się w stronę centrum jadąc cały czas ul. Krakowską prosto. Dojeżdżając do dużego ronda z flagami państw UE należy skręcić w prawo. Następnie jadąc cały czas prosto, po przejechaniu ok. 4 km zobaczycie Państwo po swojej prawej stronie bud. V - miejsce zawodów.

Osoby jadące z wschodniej Polski (Lublin, Białystok)
powinny kierować się na drogę ekspresową S19 i wjechać na nią na węźle Jasionka i jechać nią aż do dojazdu do Ronda im. Jacka Kuronia (koniec drogi S19). Uwaga - nie należy zjeżdżać na węźle Rzeszów-Wschód, tylko jechać nadal prosto. Na rondzie Kuronia należy pojechać w lewo, następne rondo - Pobitno należy przechajać prosto. Dalej należy jechać wyłącznie prosto główną drogą (jest to obwodnica). Po przejechaniu ok. 5 km, po lewej stronie zobaczycie Państwo bud. V - miejsce zawodów.

Wariant przez centrum miasta

Osoby jadące z północnego kierunku (Warszawa, Łódź)
powinny pojechać przez centrum (korzystanie z fragmentu autostrady A4 w celu ominięcia centrum wydłuży podróż o ok. 10-15km w zależności od wariantu).

Opis dotyczy również osób jadących z zachodu, które przejechały węzeł Rzeszów-Zachód i zjadą z autostrady węzłem Rzeszów-Północ.

Do Rzeszowa wjedziecie Pańswto ul. Warszawską - należy jechać cały czas prosto. Pierwsze rondo należy przejechać prosto, kolejne (centrum miasta, po prawej Galeria Rzeszów, po lewej Pomik Walk Rewolucyjnych) również prosto. Dojeżdżając do rozwidlenia dróg (widząc wysoki budynek hotelu), należy jechać lekkim łukiem w lewo (kierunek jazdy prosto). Na światłach prosto (trzymać się prawego pasa), na następnych światłach nadal prosto (łukiem w prawo). Kolejne dwa skrzyżowania ze światłami należy przejechać prosto, na następnym (bardzo duże skrzyżowanie) należy skręcić w lewo (widoczne miasteczko akademickie PRz). Po chwili, po prawej stronie zobaczą Państwo bud. V. - miejsce zawodów.


Z al. Powstańców Warszawy do budynku prowadzi ul. Emilii Plater. Należy skręcić w nią za kinem Helios i jechać cały czas prosto. Wjazd do budynku zlokalizowany jest od jego tyłu. Dostępne są parkingi przed jak i za budynkiem. Polecamy parkować na parkingu przed budynkiem (od strony głównej drogi).

Dojazd autobusem

Poniżej wymieniamy kilku przewoźników autobusowych oferujących bezpośrednie połączenia do Rzeszowa.

Linia P10 - Warszawa - Radom - Ostrowiec Świętokrzyski - Rzeszów (5 połączeń dziennie)
Linia P12 - Gdańsk - Toruń - Łódź - Katowice - Kraków - Rzeszów (3 połączenia dziennie)
Linia P14 - Wrocław - Kraków - Rzeszów (7 połączeń dziennie)


Warszawa - Radom - Rzeszów (9 połączeń dziennie)
Wrocław - Katowice - Kraków - Rzeszów (5 połączeń dziennie)
Łódź - Piotrków Trybunalski - Kielce - Rzeszów (3 połączenia dziennie)Warszawa - Rzeszów (5 połączeń dziennie)
Kraków - Rzeszów (14 połączeń w dni robocze, 7 w sobotę, 6 w niedzielę)
Kielce - Rzeszów (2 połączenia dziennie)Wrocław - Opole - Gliwice - Katowice - Kraków - Tarnów - Rzeszów (3 połączenia dziennie, przez Opole i Gliwice tylko raz)Dojazd pociągiem

Należy wysiąść na stacji Rzeszów Główny. Na miejsce zawodów, z dworca PKP można dostać się linią autobusową 0 (tzw. Koło).


Przylot samolotem

Lotnisko Rzeszów-Jasionka oferuje połączenia liniami PLL LOT, Lufthansa, Ryanair oraz Czech Airlines m.in. z Dublinem, East Midlands, Frankfurtem (codziennie), Londynem (12 razy w tygodniu), Manchesterem, Edynburgiem, Oslo oraz Warszawą (27 połączeń tygodniowo - w weekend 3 razy dziennie). W przypadku wystąpienia problemów z kontrolą bagażową związaną z przewozem robotów i części elektronicznych, możemy odebrać Państwa roboty i wyposażenie przesłane kurierem, przed Państwa przylotem. W tym celu prosimy o kontakt. Lotnisko znajduje się ok. 10 km na północ od centrum Rzeszowa. Lotnisko obsługuje ok. 600 000 pasażerów rocznie.

Komunikacja miejska w Rzeszowie

Ceny biletów MPK:
- bilet studencki: 1,50zł
- bilet ulgowy: 1,80zł
- bilet normalny: 3,00zł

Ceny biletów MKS:
- bilet ulgowy i studencki 1,70zł
- bilet normalny 2,40zł

Przy zaplanowaniu podróży pomocne będą strony:
MPK Rzeszów: www.mpk.rzeszow.pl
MKS Rzeszów: www.zgpks.rzeszow.pl

Uwaga!
- Linie numerowane od 90 do 94 to linie specjalne do hipermarketów. Obowiązuje bilet normalny, wsiadać można wyłącznie podczas kursu do hipermarketów, w odwrotnym kierunku pasażerowie są tylko wysadzani.
- Linie od 0 do 59 i N1, N2, N3 (linie nocne) to linie MPK Rzeszów
- Linie numerowane od 200 to linie MKS
- Linie 123 i 126 oraz linie pokrywające się numeracją lecz z dodatkową literą P (np. 33P) to linie prywatne.

Taxi

Idea cars - 19 777
Euro Taxi - 19 626
Radio Taxi - 19 191
Super Taxi - 19 622

Organizatorzy


Sponsorzy Złoci
Sponsorzy Srebrni
Sponsorzy Brązowi
Sponsorzy
Partnerzy
Patroni medialni

Tytuł najlepiej zorganizowanych
zawodów w Polsce wg czytelników:

-->